Powered by Smartsupp

JAK (Z)VLÁDNOUT SVOJI (NE)MOC – Selfmanagement nemoci

20. června 2021

Okamžik, kdy slyšíte z úst lékaře diagnózu, změní váš život

Jak se vyrovnat s tím, že vaše zdraví už nikdy nebude stoprocentní?

Lidé z této situace často nevidí východisko, uzavírají se se svou nemocí v samotě či depresích nebo očekávají, že vše vyřeší pouze léky. Jako každý, kdo se srovnává se závažným onemocněním, i Michaela si musela projít všemi fázemi přijetí nastalé situace. Komplikovaná a obtížně léčitelná autoimunitní onemocnění jsou nejtěžší zkouškou naší vůle, psychiky a schopnosti zvládat své emoce. Pocity spojené s vyslechnutím kruté diagnózy nelze proměnit, je ale možné změnit svůj postoj a myšlení, jak k takovým situacím přistupovat.

„Pacienti s chronickými nemocemi, jsou často v permanentním stresu,“ říká psycholožka Mgr. RNDr. MUDr. Monika Červinková, Ph.D., „cílem tohoto workshopu je zvýšit povědomí o tom, že existují možnosti, jak se s náročnou situací a změnami postupně vypořádat. Ukázat nástroje, jak lépe pracovat sám se sebou a vzít zodpovědnost za své zdraví a život do svých rukou.“

Proto jsme ve spolupráci s emoční koučkou Vladimírou Vláškovou, psycholožkou/lékařkou Monikou Červinkovou a pacientkou Michaelou Linkovou s autoimunitním onemocněním připravily praktické workshopy pro pacienty i jejich partnery. Dozvíte se, jak lépe rozumět svým emocím a pracovat sami se sebou při diagnóze, kterou nedokážete změnit. Workshopu se účastní psycholog-lékař.

 

Registrovat se můžete na nový termín

sobota 19.10.2024 10:30 – 15:30, České Budějovice – místo bude potvrzeno

Workshop pouze pro registrované!

Registrace je závazná!

V případě, že nemůžete na workshop přijít, prosíme o informaci předem na email: michaela.linkova@revmaliga.cz

Registrační formulář níže

Dozvíte se:

  • co nám emoce signalizují a jakou roli hrají v našem těle
  • proč je důležité své emoce umět rozpoznat, pojmenovat a zpracovat
  • co vše může být zdrojem stresu a jak zmírnit jeho následky
  • jak si poradit se změnou situace, myšlenek a pocitů
  • v čem a proč nám mohou pomoci relaxační techniky
  • pomoc při stresu – ukázka terapeutické techniky

Upozornění pro pacienty:

Workshop není vhodný pro ty, kteří očekávají zaručený recept, návod nebo přesné instrukce. Kdo je čeká, bude zklamán. Naopak vhodný pro každého, kdo se chce dozvědět něco nového, vyzkoušet si různá praktická cvičení a hlavně je připraven pracovat sám se sebou.

Jediné, co můžete změnit, jste vy samotní. A je to těžké! Ale je to jediné skutečné účinné řešení a stojí za to v každém případě!

 


    Zaregistrujte se na Workshop

    Chráněno službou Google reCaptcha.