Powered by Smartsupp

Světový den “Včasná péče – silnější obrana”

Aktuálně
15. září 2023

 “Včasná péče – silnější obrana”

 

S čekacími dobami a počtem odborníků to není vždy snadné. Proto se naše pacientská organizace Revma Liga Česká republika rozhodla, že letošní Světový den artritidy hodlá využít k tomu, aby nabídla ZDARMA konzultace pacientům i široké veřejnosti, a to spojením hned tří Světových dnů – revmatoidní artritidy, osteoporózy a psoriázy. 

 

O akci „Včasná péče ­– silnější obrana“

Termín 8.10. 10:00–14:00

Místo akce: Spojka Karlín, Pernerova 35

Čas a rychlost jsou klíčové pro nastavení správné a efektivní léčby. Proto během celé akce budou k dispozici lékaři, kteří rádi poskytnou konzultace. Pacienti a široká veřejnost mohou diskutovat o svém onemocnění, nebo se ptát na otázky ohledně podezření na některé z těchto nemocí. Na místě budou připraveni revmatologové, osteolog, dermatolog, pneumolog, fyzioterapeut a ergoterapeut. Jejich rady a rychlá konzultace mohou být klíčem k efektivní léčbě.

Proč je důležité mluvit o revmatoidní artritidě, osteoporóze a psoriáze?

 

  • V České republice se ročně diagnostiku přes 3.000 nových případů revmatoidní artritidy, pozdní diagnostika může způsobit nevratné poškození kloubu.
  • 10-20% pacientů s revmatoidní artritidou je v riziku vývoje plicní fibrózy.
  • Téměř každá třetí žena po menopauze má osteoporózu. Přibližně 79 % z těchto žen není vůbec léčeno a hrozí jim riziko zlomeniny kostí. Pacienti s revmatem jsou navíc ve vyšším riziku vzniku onemocnění.
  • Každý čtvrtý pacient s psoriázou má riziko vzniku psoriatické artritidy. Pozdní diagnostika přitom může způsobit nevratné poškození postiženého kloubu.

Otestujte si své onemocnění

 

Možná se ptáte, zda bude možné otestovat své onemocnění během této akce. Ano, i to je možné! Budou zde speciální testy a přístroje, které vám umožní zjistit současnou aktivitu revmatoidní artritidy, otestovat riziko vzniku osteoporózy či revmatu a také, díky spirometru, zjistíte stav svých plic.

Konzultacemi náš den nekončí!

 

  • Firma Notino připravila dárek pro prvních 50 návštěvníků. Nezapomeňte tedy dorazit včas a získat své „voňavé překvapení“.
  • Na akci si budete moci vyrobit speciální památeční náramek.
  • Vyfotit se ve fotokoutku.
  • Prohlédnout si umělecké fotografie pacientské skupiny Skleroderma a Myozitida.
  • A také si „něco přát“…

Veškeré informace o akci můžete najít na http://www.denartritidy.cz