Revma Liga v ČR ve spolupráci s EULAR (Evropskou ligou proti revmatismu) Vás vyzývá k účasti v soutěži Edgar Stene Prize 2016.
Co je soutěž Edgar Stene Prize?
Soutěž byla ustanovena EULARem k uctění památky Edgara W. Stena. Stene byl zakladatel a tajemník norské revmatické asociace. Sám byl pacient s ankylozující spondylitidou (Morbus Bechtěrev). Cena E. Stena byla poprvé udělena v roce 1975 na EULAR kongresu v Helsinkách.
Každoročně je tato cena udělena osobě s revmatickým a muskuloskeletálním onemocněním, za vypracování nejlepší eseje popisující individuální zkušenost s vlastním onemocněním. Informace o soutěži jsou zprostředkovány národními pacientskými organizacemi. V případě České republiky je to Revma Liga v ČR. Ta vyhlásí národní kolo soutěže. Vítězná esej, kterou vyhodnotí národní odborná komise, je poté odeslána do EULAR, kde je zařazena do celoevropského kola. Revma Liga v ČR odmění vítěze národního kola částkou 2000 Kč.
Odborná komise celoevropského kola následně vyhodnotí vítěznou esej. Vítěz Edgar Stene Prize bude pozván k účasti na otevření plenárního zasedání EULAR kongresu v Londýně, aby získal hlavní cenu ve výši 1000 Euro. EULAR také uhradí vítězi náklady na cestu a ubytování po dobu až čtyř nocí v Londýně, jakož i pozvání na kongresovou večeři.
Téma Edgar Stene Prize pro rok 2016:
„Život s revmatickým a muskuloskeletálním onemocněním: Co dělám pro to, abych si užil život naplno“
Psát můžete o svých osobních zkušenostech a strategiích, které Vám pomáhají žít život naplno, navzdory tomu, že je ovlivněn revmatickým a muskuloskeletálním onemocněním. Jaké jsou vaše tipy na to, jak žít co nejvíce nezávislý život? Jak dosáhnout důležitých osobních cílů a tím aktivně převzít kontrolu na svým životem? Čeho jste byli schopni dosáhnout a jakým způsobem?
Každý malý krok se počítá a my se těšíme na řadu inspirativních příběhů.
PODMÍNKY SOUTĚŽE
Soutěž je otevřena každé osobě s revmatickým a muskuloskeletálním onemocněním (minimální věk je 16 let).
Své příspěvky můžete zaslat na email: info@revmaliga.cz
Termín pro podání příspěvku do soutěže je do 31.12. 2015.
-
Příspěvek je možné psát v národním jazyce.
-
Délka eseje nesmí přesáhnout 2 strany A4 (psáno na počítači, písmo Arial, velikost písma 12, řádkování 1, adekvátní odsazení).
-
Příspěvek musí být podán ve formátu WORD. Soubory ve formátu PDF nebudou akceptovány.
TĚŠÍME SE NA VŠECHNY VAŠE PŘÍSPĚVKY 🙂