Powered by Smartsupp

Pomoc při bolestech kloubů

Aktuálně
8. listopadu 2020

Antirevmatické návleky zmírňující bolest kloubů

Antirevmatické návleky se používají jako prevence bolesti, pro zmírnění projevů revmatických obtíží, nebo při dlouhodobé monotónní a zátěžové práci. Ocení je ale také sportovci při zátěži pro udržení kloubů v teple, či pacienti s artrózou. Díky vysoké pružnosti a plochým švům se dokonale přizpůsobí tvaru končetiny. Ponožky a kotníkové návleky mají navíc antibakteriální úpravu. Návleky nesvírají a nezpůsobují otlaky.

Vlastnosti antirevmatických návleků

Příznaky revmatických potíží zmírňuje vysoká elektrická izolační schopnost speciálních vláken antirevmatických návleků CleverTex® a jejich triboelektrické vlastnosti. Záporný elektrický náboj se vytváří třením textilie o kůži, se udržuje na povrchu vláken – při kontaktu s kůží tak vzniká statická elektřina, která způsobuje roztažení cév a vyvolává pocit tepla. V kombinaci s mírným kompresním účinkem (1. třídy) dochází ke zvýšené cirkulaci krve, což přispívá ke zlepšení celkového tepelného komfortu a prohřátí kloubů, vazů a šlach. Svalstvo je rychleji a větší měrou vyživováno.

Ověřený účinek

Antirevmatické návleky CleverTex® byly testovány na 175 respondentech (např. v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé, Košumberk; Revmatologickém centru, Bruntál; Domově důchodců sv. Zdislavy, Červená Voda; Centru sociální péče, Ústí nad Orlicí) po dobu 6 týdnů. Z celkového počtu respondentů jich bylo 92% s návleky spokojeno a pociťovalo úlevu. V celé řadě případů se pozitivní účinky antirevmatických návleků CleverTex® projevily při diagnóze artróza, „tenisový loket“, karpální tunel, bolest při poúrazových stavech a při revmatoidní artritidě ve zlepšení stavu a snížení bolestivosti.

Vyrobeno v České republice

Na vzniku antirevmatických návleků se podílela celá řada špičkových odborníků z Odboru speciálních textilií VÚB a.s., Ústí nad Orlicí a Technické univerzity Liberec s širokým přehledem a bohatými zkušenostmi v oblasti výzkumu a vývoje speciálních textilních materiálů a vysoce fyziologicky komfortních výrobků.

Triboelektrické vlastnosti se projevují intenzitou elektrického pole. U pletenin pro antirevmatické návleky se jeho hodnota po praní zvyšuje.  V grafu je porovnání pletenin pro antirevmatické návleky s jinými materiály po 5-ti pracích cyklech.

Graf: Elektrostatická intenzita 5x praných pletenin 

Pletenina pro antirevmatické návleky vytváří nejvyšší elektrostatický náboj (kV/inch) ve srovnání s ostatními referenčními vzorky. Žádný další materiál těchto hodnot nedosahuje. Opakovaným praním návleků se elektrostatická intenzita zvyšuje, protože se odstraňují apretace, které byly v průběhu procesu výroby použity.

Typy návleků podle druhů pleteniny

Oboulícní pletenina s plyšovou kličkou

  • kotníkové návleky
  • ponožky
  • kolenní návlek
  • loketní návlek
  • rukavička s palcem

Jednolícní pletenina

  • rukavička bez špiček
  • rukavička
VÚB A.S. Péče o tělo – Přesměrování na e-shop kliknutím na obrázek

Pro příznivce a členy spolku Revma Liga ČR jsme se společností VÚB, a.s. připravili slevy. Více informací získáte ZDE

Vaše Revma Liga ČR