Pomoc při bolestech kloubů

Aktuálně
8. listopadu 2020

Antirevmatické návleky zmírňující bolest kloubů

Antirevmatické návleky se používají jako prevence bolesti, pro zmírnění projevů revmatických obtíží, nebo při dlouhodobé monotónní a zátěžové práci. Ocení je ale také sportovci při zátěži pro udržení kloubů v teple, či pacienti s artrózou. Díky vysoké pružnosti a plochým švům se dokonale přizpůsobí tvaru končetiny. Ponožky a kotníkové návleky mají navíc antibakteriální úpravu. Návleky nesvírají a nezpůsobují otlaky.

Vlastnosti antirevmatických návleků

Příznaky revmatických potíží zmírňuje vysoká elektrická izolační schopnost speciálních vláken antirevmatických návleků CleverTex® a jejich triboelektrické vlastnosti. Záporný elektrický náboj se vytváří třením textilie o kůži, se udržuje na povrchu vláken – při kontaktu s kůží tak vzniká statická elektřina, která způsobuje roztažení cév a vyvolává pocit tepla. V kombinaci s mírným kompresním účinkem (1. třídy) dochází ke zvýšené cirkulaci krve, což přispívá ke zlepšení celkového tepelného komfortu a prohřátí kloubů, vazů a šlach. Svalstvo je rychleji a větší měrou vyživováno.

Ověřený účinek

Antirevmatické návleky CleverTex® byly testovány na 175 respondentech (např. v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé, Košumberk; Revmatologickém centru, Bruntál; Domově důchodců sv. Zdislavy, Červená Voda; Centru sociální péče, Ústí nad Orlicí) po dobu 6 týdnů. Z celkového počtu respondentů jich bylo 92% s návleky spokojeno a pociťovalo úlevu. V celé řadě případů se pozitivní účinky antirevmatických návleků CleverTex® projevily při diagnóze artróza, „tenisový loket“, karpální tunel, bolest při poúrazových stavech a při revmatoidní artritidě ve zlepšení stavu a snížení bolestivosti.

Vyrobeno v České republice

Na vzniku antirevmatických návleků se podílela celá řada špičkových odborníků z Odboru speciálních textilií VÚB a.s., Ústí nad Orlicí a Technické univerzity Liberec s širokým přehledem a bohatými zkušenostmi v oblasti výzkumu a vývoje speciálních textilních materiálů a vysoce fyziologicky komfortních výrobků.

Triboelektrické vlastnosti se projevují intenzitou elektrického pole. U pletenin pro antirevmatické návleky se jeho hodnota po praní zvyšuje.  V grafu je porovnání pletenin pro antirevmatické návleky s jinými materiály po 5-ti pracích cyklech.

Graf: Elektrostatická intenzita 5x praných pletenin 

Pletenina pro antirevmatické návleky vytváří nejvyšší elektrostatický náboj (kV/inch) ve srovnání s ostatními referenčními vzorky. Žádný další materiál těchto hodnot nedosahuje. Opakovaným praním návleků se elektrostatická intenzita zvyšuje, protože se odstraňují apretace, které byly v průběhu procesu výroby použity.

Typy návleků podle druhů pleteniny

Oboulícní pletenina s plyšovou kličkou

  • kotníkové návleky
  • ponožky
  • kolenní návlek
  • loketní návlek
  • rukavička s palcem

Jednolícní pletenina

  • rukavička bez špiček
  • rukavička
VÚB A.S. Péče o tělo – Přesměrování na e-shop kliknutím na obrázek

Pro příznivce a členy spolku Revma Liga ČR jsme se společností VÚB, a.s. připravili slevy. Více informací získáte ZDE

Vaše Revma Liga ČR