Kniha pro Kloubíky

Obecné
30. května 2020

Přispějte na terapeutickou knihu pro Kloubíky!

Stali jsme se partnerem pro realizaci terapeutické knihy, která je určena dětem s juvenilní idiopatickou artritidou. Bez vás to ale nezvládneme.

Celá akce je pod záštitou naší skupiny Kloubíci, která sdružuje děti s JIA.

Aby kniha mohla vzniknout, je potřeba vybrat 150 000 Kč, které zajistí, že dokončíme všechny grafická práce, knížka půjde do tisku, podaří se nám uspořádat tiskovou konferenci publikace. Víme, není to zrovna malý cíl, ale věříme, že společně to dokážeme!

Na podporu jsme založili sbírku a společně s Big ‘O’Band a společností Pragosound, s.r.o. uspořádali koncert na podporu sbírky.

Na koncert se můžete podívat ZDE. Fotografie a novinky sledujte sociálních sítích.

Sbírka Darujme.cz

Co k terapeutické pohádce říká autorka Jana Horáková?

“K napsání knihy mě vedlo několik okolností. Jednak to, že jsem terapeutické pohádky začala používat ve své práci. Seznámila jsem se také s jednou rodinou s malou holčičkou s revmatoidní artritidou. Pohádku pro ni jsem měla rozepsanou na ploše počítače přes rok a až během karantény jsem si řekla, že je na čase ji dopsat a zkusit dát k dispozici i dalším dětem s podobným osudem”.

Knížka je určena dětem ve věku cca 4 – 10 let, které trpí artritidou. Přejeme si, aby si děti a rodiče z příběhu odnesly, že je normální, že cítí smutek, že se zlobí, že se bojí a současně, že i když revma přináší nejrůznější nepříjemná omezení, lze s ním žít a radovat se.

Revma si nevybírá, ale spolu to zvládneme!

Vaše Revma Liga