Powered by Smartsupp

Dotazníky kam se podíváš

Aktuálně
27. května 2019

Tým mezinárodních výzkumných pracovníků v oblasti revmatologie, zdravotnických pracovníků a partnerů pro výzkum z řad pacientů, kteří jsou členy pracovní skupiny Evropské ligy proti revmatismu (EULAR) spustil studii jejímž cílem je prozkoumat, zda je pohled mladých lidí se zánětlivou artritidou adekvátně pokryt v dotaznících a hodnotících stupnicích.

Jak vám vyhovují dotazníky?

V ordinaci revmatologa, (nebo spíše v čekárně) vyplňujeme mnoho dotazníků. Dotazníky a ratingové škály jsou označovány jako výsledky měření uváděné pacientem a pacienti je vyplňují tak, aby odrážely jejich individuální perspektivu, ne vždy je tam ale správné “okénko”…

Hlavně ty dotazníky, které se týkají bolesti, únavy a fyzického fungování, nemusí zachytit všechno, co je důležité pro mladé lidi s artritidou.

Z tohoto důvodu navrhla Evropská liga proti revmatismu průzkum pro mladé lidi se zánětlivou artritidou – Revmatoidní artritida, juvenilní idiopatická artritida, psoriatická artritida, spondyloartritida, ankylozující spondylitida a Stillova choroba

Zajímá nás Váš osobní pohled

Neexistují žádné správné, nebo špatné odpovědi, pokud Vám byla diagnostikována některá z výše uvedených nemocí, zveme Vás, abyste se zúčastnili průzkumu EULAR. Průzkum se skládá ze dvou částí, část s obecnými otázkami o Vás a Vašem zdraví a druhá část, která se zjišťuje osobní zkušenostmi s výsledky měření hlášenými pacientem.

15 – 20 minut Vašeho času

Účast je zcela dobrovolná a Vaše odpovědi jsou anonymní a zcela důvěrné. Informace, které poskytnete, budou použity pouze pro účely této studie. Budou zveřejněny ve zprávách a dalších publikacích s celkovými výsledky studie. Informace, které poskytnete prostřednictvím průzkumu, budou bezpečně uloženy podle předpisů po dobu deseti let, než budou trvale zničeny. Nikdo kromě studijního týmu nebude mít přístup k jednotlivým informacím, které poskytnete.

Dotazník bohužel není k dispozici v českém jazyce, ale věříme, že díky technice a překladači v chytrých telefonech bude možné otázky zodpovědět. Čím větší počet respondentů z České republiky bude, tím víc roste pravděpodobnost, že se nám do budoucna podaří prosadit Český jazyk do základního nastavení dotazníků EULAR.

Dotazník můžete vyplnitZDE

Veškeré další dotazy budou řešeny na e-mailové adrese: youngproms@gmail.com