Powered by Smartsupp

Cena Edgara Stena pro rok 2018

Aktuálně
27. července 2017

S potěšením Vám oznamujeme, že Evropská liga proti revmatismu (EULAR) zahájila soutěž Edgar Stene Prize 2018. Cena Edgara Stena pro rok 2018 bude udělena vítězné eseji na téma

Můj hrdina, který mě podporuje
v každodenním životě s muskuloskeletálním
a revmatickým onemocněním.

na zahájení Plenárního zasedání kongresu EULAR v Amsterdamu dne 13. června 2018.

Jménem Evropské ligy proti revmatismu vyzýváme Vás, pacienty s muskuloskeletálními a revmatickými onemocněními, abyste se námi podělili o své životní zkušenosti. Všichni chceme žít naplno a nezávisle, avšak život s revmatickým onemocněním nám toto mnohdy znemožňuje. Chceme, abyste nám napsali, kdo je Váš životní hrdina a proč. Může to být člen rodiny, manžel/ka, přítel/kyně, lékař/ka nebo jiný člen zdravotnického personálu. Nebo třeba i domácí mazlíček, který Vám dává pocit bezpečí. Chceme vzdát poctu všem, kteří nás denně obklopují. Chceme jim poděkovat za bezmeznou lásku a podporu, která často zůstává nedoceněna.

Dle pravidel stanovených Evropskou ligou proti revmatismu musí být esej napsána v českém jazyce, nesmí přesáhnout 2 normostrany (jednoduché řádkování, písmo Arial, velikost 12). Soutěž je určena pro všechny pacienty s revmatickými onemocněními, nemůžou se jí zúčastnit představitelé volených zástupců RL ČR.
Do soutěže přijímáme pouze eseje zaslané do 31. prosince 2017 na emailovou adresu soutez@revmaliga.cz. V emailu uvádějte prosím Vaše celé jméno a telefonní číslo.

Na začátku ledna 2018 vybere naše tříčlenná porota nejlepší esej, která bude v mezinárodní soutěži reprezentovat Revma Ligu Česká republika, z. s. Autor/ka nejlepší české eseje od nás navíc obdrží finanční odměnu. Autoři esejí umístěné na druhém a třetím místě od nás obdrží drobné dárky.

Porota EULAR vybere celkového vítěze Edgar Stene Prize z nejlepších národních esejí do 15. března 2018. Rozhodnutí poroty je nezpochybnitelné.

Výherce Edgar Stene Prize bude pozván na zahájení Plenárního zasedání kongresu EULAR v Amsterdamu a bude odměněn cenou 1000 eur. EULAR zajistí vítězi jak cestu do Nizozemska, tak ubytování v hotelu až na čtyři noci a také pozvání na kongresovou večeři. Esej umístěna na druhém místě bude odměněna cenou 700 eur a esej třetí v pořadí cenou 300 eur.