Powered by Smartsupp

Soutěž EDGAR STENE PRIZE 2017

5. prosince 2016

Evropská liga proti revmatismu
European League Against Rheumatism
Europaïsche Rheumaliga
Ligue européennee contre le rhumatisme

Předsedům a kontaktním osobám
národních členských organizací EULAR
sdružující lidi s artritidou a revmatismem
v Evropě (PARE, People with Arthritis and
Rheumatism in Europe)

Kilchberg, 27. června 2016

EULAR zahajuje soutěž EDGAR STENE PRIZE 2017

Vážení přátelé a kolegové,

s potěšením Vás informujeme o zahájení soutěže Edgar Stene Prize 2017. Cena Edgara Stena bude udělena vítězné eseji na téma

“Don´t delay – connect today”
“Early diagnosis and access to care in rheumatic
and musculoskeletal diseases (RMDs) – the ideal
world and the reality – my personal story”

“Neváhejte a vyhledejte pomoc ještě dnes”
s podtitulem
“Včasná diagnóza a dostupnost péče při muskoloskeletálních a revmatických onemocněních (RMDS) – ideální svět versus realita – můj osobní příběh”.

Pro mnoho lidí s RMDS to může být strastiplná cesta od lékaře lékaři, než se konečně dozví svou diagnózu. Při některých onemocněních se ztrácí cenný čas a škody na těle mohou být nevratné.

Pro ty, kteří dlouhodobě žijí v každodenní bolesti, se situace může stát nesnesitelnou. Proto je včasná diagnóza a přístup k optimální péči pro lidi s postižením pohybového aparátu životně důležitá.

Vyzýváme pacienty s muskoloskeletálními a revmatickými onemocněními, aby napsali o svých osobních zkušenostech. Jak dlouho jste čekali, než byla vaše diagnóza potvrzena, a jak jste se během té doby vyrovnávali s nejistotou, bolestí a strachem? Byli byste na tom dnes jinak, kdybyste byli včas diagnostikováni?
Máte přístup k péči a optimální léčbě? Jak zvládáte vaše onemocnění? Jak by měla vypadat ideální situace a jaká je realita?

Stejně jako v minulosti vyzýváme národní členské organizace EULAR sdružující lidi s artritidou/revmatismem, aby zorganizovaly národní kola soutěže pro lidi s muskuloskeletárními a revmatickými onemocněními (minimální věková hranice účastníků je 16 let). Soutěžící by měli napsat esej v rodném jazyce, která nepřesáhne 2 strany (A4), a zaslat ji národním členským organizacím EULAR do 31. prosince 2016.

Národní porota by měla vybrat nejlepší esej ze své země a poslat ji emailem na sekretariát EULAR do 20. ledna 2017. Porota EULAR vybere celkového vítěze Edgar Stene Prize do 15. března 2017. Rozhodnutí poroty je nezpochybnitelné. Její složení bude zveřejněno v následujících měsících na www.eular.org.
Výherce Edgar Stene Prize bude pozván na zahájení Plenárního zasedání kongresu EULAR v Madridu a bude odměněn cenou 1000 eur. EULAR zajistí vítězi jak cestu do Madridu, tak ubytování v hotelu až na čtyři noci a také pozvání na kongresovou večeři. Esej umístěna na druhém místě bude odměněna cenou 700 eur a esej třetí v pořadí cenou 300 eur.

Předem Vám děkujeme za podporu této zajímavé a důležité soutěže ve Vaší zemi. V případě dotazů zkontaktujte sekretariát EULAR.
Porota Edgar Stene Prize 2017 se těší na mnoho příspěvků z celé Evropy!

S pozdravem,

Dieter Wiek, předseda Stálého výboru EULAR PARE
Marios Kouloumas, místopředseda Představenstva EULAR PARE

Soutěžní eseje zasílejte na emailovou adresu soutez@revmaliga.cz. V emailu uvádějte prosím Vaše celé jméno a telefonní číslo.