Powered by Smartsupp

RevmaKomisk – Hrdinové s revmatem

Aktuálně
14. prosince 2023

Představte si to jako horskou dráhu – puberta, první láska, rodiče, kamarádi, škola… a do toho REVMA. Jak se s tím vypořádat, aniž by hlava explodovala? Teenageři s revmatem jsou nečekaní hrdinové na dráze života. Přidejte se k nám a pomozte nám napsat jejich vlastní příběh v komiksu!

 

Proč vůbec chceme vydat komiks?

  • V současné době vzniká mnoho materiálů pro dospívající s duševním onemocněním. Najdete však velmi málo materiálů o chronických onemocněních. Je na čase to změnit!

Chceme podpořit sebedůvěru mladých lidi. Člověk není nemoc, není diagnóza, nežije jen nemocí, nemusí se za nemoc stydět – nemoc neurčuje to, jací jsme, i když často výrazně život ovlivňuje.

Co bude obsahem?

Tento komiks není pouze ilustrací nemoci; je to příběh, který osvětluje rozmanitost emocí spojených s onemocněním. Bolest, radost, trpělivost, smutek, vztek – všechny tyto pocity jsou součástí cesty, kterou tito mladí lidé procházejí. Máme za cíl nabídnout uznání jejich pocitů a posílit jejich sebedůvěru.
  • Komiks nebude žádá “depka”, ani výčet ponaučení, co a jak v nemoci dělat nebo nedělat. Měl by přinášet úlevu, naději i humor.

Toužíme vytvořit více jak dvacet příběhů přímo od mladých pacientů, které popisují reálné životní situace, s nimiž se musí vyrovnávat. Naše snaha spočívá v inspiraci, podpoře a v tom, abychom ukázali, že každý z nich je skutečným hrdinou.

Proč vás potřebujeme?

  • Protože to bude zahájení nového období, které přetvoří pohled lidí na jejich cestu s nemocí. Každý váš příspěvek nás posune o krok blíže k našemu snu o KOMIKSU.
Vaše podpory nám poskytují sílu vytvořit něco, co ovlivní jejich životy – úsměv, pochopení a trochu humoru. Přidejte se k nám na této fantastické cestě vytváření něčeho, co bude jedinečné a nezapomenutelné! Vaše zapojení je klíčové pro to, abychom mohli vytvořit tento inspirativní příběh a sdílet ho, s co nejvíce lidmi.