V pátek 27. března 2026 se v Děčíně opět sešli pacienti s revmatickým onemocněním. Druhé setkání nově vznikající skupiny v doprovodu vůně čerstvě pražené kávy potvrdilo, že sdílení zkušeností a vzájemná podpora mají pro pacienty i jejich blízké obrovský smysl.

Příjemné prostředí lokální pražírny kávy v Děčíně hostilo v pořadí již druhé společné setkání naší nové pacientské skupiny. Ačkoliv se někteří stálí členové museli kvůli zdravotnímu stavu omluvit, atmosféra byla naprosto skvělá a plná pozitivní energie.

Co jsme zažili?

Hlavním bodem programu bylo především sdílení osobních zkušeností s nemocí, ale i běžných radostí života. V kruhu lidí, kteří si navzájem rozumí, jde všechno lépe. K dobré náladě přispělo i výborné zázemí:

Skupina se rozrůstá

Máme velkou radost, že se naše řady rozšiřují. Už nyní víme o třech nových dámách, které se k nám plánují připojit na příštím setkání. Revma Liga v Děčíně je tu pro všechny – pro dlouholeté pacienty, pro ty nově diagnostikované i pro jejich pečující.

„Bylo to naprosto skvělé odpoledne. Je vidět, že chuť se potkávat a vzájemně se podpořit v našem regionu skutečně nechybí,“ zhodnotila setkání koordinátorka Monika Miňovská.

Chcete se přidat příště?

Pokud o účasti v Revma Lize zatím jen uvažujete, rádi vás mezi námi přivítáme. Kapacita našich setkání bývá z důvodu zachování soukromí a klidu omezená, proto prosíme nové zájemce, aby nás předem kontaktovali.

Kontakt pro zájemce:

Těšíme se na vás na dalším setkání!