Nově vznikající pacientská skupina Revma Liga Brno má za sebou své první společné setkání. Máme velkou radost, že jsme se mohli poprvé potkat s pacienty z Brna a okolí a společně začít budovat komunitu založenou na vzájemné podpoře, sdílení zkušeností a přátelské atmosféře.

Odpoledne se neslo ve znamení seznamování, otevřených rozhovorů a sdílení osobních příběhů. Účastníci měli možnost hovořit o životě s revmatickým onemocněním, o každodenních výzvách i o tom, jak důležitou roli hraje podpora lidí, kteří procházejí podobnou životní zkušeností.

Společně jsme také diskutovali o tom, jaké aktivity by nová brněnská skupina měla svým členům nabízet. Zazněla řada zajímavých nápadů na budoucí setkávání, vzdělávací i volnočasové akce, které mohou pomoci nejen pacientům, ale také jejich rodinám a blízkým.

Děkujeme všem, kteří dorazili, za otevřenost, příjemnou atmosféru a chuť stát se součástí nové komunity Revma Ligy ČR.

Pokud jste první setkání nestihli, nemusíte mít obavy. Skupina Revma Liga Brno je otevřena všem lidem s revmatickým onemocněním i jejich blízkým.

Těšíme se na další společná setkání a na všechny, kteří se rozhodnou být jejich součástí.