Powered by Smartsupp

Přípravy na světový den sklerodermie vrcholí

15. června 2022

Pacientská skupina Skleroderma připravuje i letos kampaň ke světovému dni Sklerodermie, který se pojí s datem 29.6. 2022. Jak upozornit na toto vzácné onemocnění po silné kampani, kdy jsme promovali video v minulém roce, které upozorňovalo na samotné onemocnění, na emoce, které nemocní prožívají, ale také na důležitost pacientské organizace? https://www.youtube.com/watch?v=z8dGcQKg4AY

Letošním tématem kampaně budou “RUCE” Rozhodli jsme se u emocí zůstat a spojit pocity, bolest a zranitelnost s uměním. Oslovili jsme uměleckou fotografku Lenku Laňkovou a začalo vymýšlení konceptu a posléze shánění rekvizit. V ateliéru jsme se sešly 3 pacientky, vizážistka a tanečnice Leona Qaša Kvasnicová, která se postarala o krásné obličeje, a asistentka Kateřina Geblerová, studentka kadeřnické školy Molákova, Praha 8, která byla po celou dobu focení k ruce fotografce, a starala se o úpravu vlasů. Focení probíhalo dva dny a na výsledek se můžete těšit 29.6.2022.

Věříme, že kampaň upozorní na vzácné onemocnění, na problémy, které pacienti s touto nemocí zažívají, a jak je onemocnění limituje v každodenním životě.

Text: Michaela Linková vedoucí pacientské skupiny