Výlet na Pálavu

25. dubna 2018

Sešli jsme se na dolním parkovišti v obci Klentnice, která je výchozím místem čtyř kilometrové procházky směrem k Dívčím hradům nad malebnými vinařskými obcemi Pavlov a Věstonice. Po počátečním trochu náročnějším výstupu jsme se dostali na pohodovou cestu úbočím okolo vápencových skal, které byly pokryté záplavou rozkvetlých jarních květů. Díky krásnému slunnému počasí jsme se po celou cestu mohli kochat výhledy do daleka a užívat si idylické pohody krásného jarního dne. Výhled z Děviček na okolní obce, města, vodní nádrž a krásnou přírodu okolo je bohatou odměnou za tu trochu námahy, kterou člověk musí vynaložit.

Cestou zpět jsme se dali po modré turistické značce tentokrát spíše lesní cestou, která nás zavedla zpět do Klentnice. Auty jsme se přesunuli do Mikulova, který je proslulý krásným zámkem a uchvacující zahradou ve stylu italských šlechtických sídel. Nad městem se tyčí známé poutní místo Boží hora, ze které je výhled daleko nejen do Česka, ale i na území Rakouska. Bohužel není možné za jeden den prohlédnout a projít všechny přírodní krásy a pamětihodnosti tohoto kraje. Ale kdo sem jednou na výlet dojede, rád se vždy vrací.

Bohatou inspirací k dalším výletům v tomto kraji nabízí celý Lednicko-Valtický areál, který má svůj nedostižný půvab, ať už jej projíždíte na kole a nebo se věnujete pěší turistice. A večerní odměna v podobě sklenky pravého moravského vína v dobré společnosti je krásným zakončením dne.