Powered by Smartsupp

SESTRY V AKCI

8. dubna 2015

V  Klubu v Praze došlo během února a března ke změnám. Po letitém působení podala rezignaci na funkci předsedkyně Klubu Hanka Šmucrová, které bych tímto chtěla poděkovat za její práci. Do voleb jsem vedení Klubu převzala a následovaly dny plné práce. Velikou pomocí mi v této době byla moje mamka a zároveň i hospodářka našeho klubu Věrka Matějková, která připravila volební lístky, obeslala všechny členy klubu, připravila veškeré podklady pro schůzi, ale i zajistila občerstvení. Musím přiznat, že mi to velmi pomohlo, protože kromě pracovního vytížení a rodinných starostí, mne v této době 3 týdny trápila viróza s ošklivým kašlem.

Dalším problémem byl termín schůzky – vyšel do jarních prázdnin, hodně členů se omlouvalo, že je v té době na horách s dětmi či vnoučaty nebo je alespoň musí hlídat. S velkým napětím jsme očekávali jaká bude účast a zda-li budeme usnášení schopni. Nakonec to vyšlo jen docela o fous a my jsme mohli po zvolení volební a mandátové komise ve složení Vlasty Šrámkové a Věrky Sklenaříkové představit kandidáty na nové vedení klubu a do revizní komise. Čas na rozmyšlenou koho zvolit jsme vyplnili přednesením zprávy o činnosti za minulý rok, zprávou o hospodaření a od revizní komise. Pak došlo k vlastní volbě a dobu potřebnou na sečtení hlasů jsme se posilňovali malým občerstvením. Po přestávce nám Věrka Sklenaříková přečetla výsledky – zvoleni byly Jana Emmoth, Věra Matějková a Renata Šplíchalová, do revizní komise Marcela Černá. Po té jsem za nové vedení členům nastínila představu o další činnosti klubu, jaké akce bychom rádi pořádali a na závěr jsme dali prostor otázkám a diskuzi. Když jsem druhý den tak přemýšlela o tom, kdo nyní Klub v Praze povede, tak mne napadlo – „SESTRY V AKCI“. Jana Emoth a Věrka Matějková jsou zdravotní sestřičky na již zasloužilém odpočinku a já – Renata Šplíchalová jsem již 27 let zdravotní sestrou, nyní s působností v Revmatologickém ústavu. Jsme všechny nejen zdravotnice, ale všechny nás více  či méně občas trápí nějaké ty revmatické obtíže J. A že je i Marcelka Černá způsobilá ke své funkci – jistě, vždyť je to paní účetní, také na zasloužilém odpočinku, ale po pravdě – vůbec na to nevypadá.

A co nás tedy čeká? Chceme činnost Klubu v Praze zachovat minimálně v takovém rozsahu jako dosud – tedy pravidelné schůzky, cvičení. Máme však mezi s sebou i dost ještě pracujících členů, kteří se nemohli z pracovních důvodů přiliš často zúčastňovat našich akcí, a tak jsme se rozhodli dělat ještě nějakou akci některý víkend v měsíci. V dubnu např. pojedeme na prodloužený víkend do konopných lázní ve Volarech, v květnu by jsme se rádi podívali do Šestajovic, kde je svíčkárna, kde si můžete dle vlastní fantazie obarvit svíčky, mají tam perníkovou chaloupku, knoflíkárnu, mini zoo a nyní tam otevřeli ještě i čokoládový dům a v červnu se asi půjdeme podívat do Botanické zahrady v Tróji. A pak nás čekají letní prázdniny, které strávíme každý dle svého, ale vedení klubu bude jistě přemýšlet o tom, co by se dalo podnikat zase od září a to i dle přání členů. Návrhům se nebráníme. A hlavně se taky budeme zase připravovat na náš velký den – den artritidy.

 Za Klub v Praze Renata Šplíchalová, místopředseda