Lednová schůzka 21.1.2019

1. dubna 2019

Na lednové schůzce jsme byli obeznámeni s hospodařením klubu za rok 2018. Zhodnotili jsme co se nám povedlo a co bychom měli na práci klubu vylepšit. Dále jsme přijali návrhy na činnost v roce 2019 a byl předběžně vyhotoven plán činnosti na tento rok.

Zapojme se co nejvíce do nové výzvy Revma v pohybu, kterou vyhlašuje pacientská organizace Revma Liga ČR ve Světový den artritidy. Revmatici si sami určí, kolik by daný měsíc chtěli ujít a s pomocí krokoměrů nebo aplikací na mobilních telefonech vysledují, zda cíle dosáhli a jakou vzdálenost reálně urazili. Výsledky průběžně zaznamenají do vlastního profilu na stránkách Revma Liga ČR.

Když se pacientovi podaří splnit svůj vytyčený cíl, zařadí se do slosování o ceny, které dostanou každý měsíc tři účastníci. Mohou se těšit na knihy, trička či krokoměry.

Zároveň mohou na svém profilu ukládat fotografie, jak se jim daří, „postovat“ je na sociálních sítích a navzájem se povzbuzovat. „Cílem akce je motivovat pacienty s revmatickým onemocněním k pravidelnému pohybu a současně zvýšit jejich povědomí o důležitosti fyzické aktivity pro zlepšení zdravotního stavu.

Projekt Revma v pohybu je primárně určen lidem, kteří s touto nemocí bojují, ale do budoucna počítá Revma Liga ČR se zapojením příbuzných a známých. „Postupně přidáme další pohybové aktivity a bude na každém účastníkovi, jaká forma cvičení mu bude nejvíce vyhovovat,”

Revma si nevybírá, ale spolu to zvládneme.