Powered by Smartsupp

Světový den artritidy na jihu Čech

27. října 2018

Ke Světovému dni artritidy jsme pro tradiční rekondiční pobyt našeho klubu RL v Českých Budějovicích vybrali pro letošní rok datum 12.10. – 14.10. 2018.

Penzion Kamínek se nachází uprostřed jihočeských lesů nedaleko od Trhových Svinů. Čerstvý vzduch, dále od civilizace nám všem pomohou zrelaxovat a odpočinout si od každodenních povinností.

V pátek kolem 17 hodiny jsme byli již všichni na místě. Po ubytování v příjemném prostředí a občerstvení výbornou kávou, jsme ještě před večeří vyrazili na malou procházku k nedalekému rybníčku (cca 2 km).

Po výborné večeři jsme se již všichni připravovali na ergoterapii, která je naší tradiční klubovou činností. Tubusy a zbytky látek sehnala Petra s Jolanou a my ostatní jsme si přivezli z domova různé dekorace jako barevné stužky, krajky, knoflíky. A mohli jsme začít. Aby nám práce lépe šla od ruky, tak jako každoročně nám předčítala naše paní doktorka veselé povídky. Děvčata byla opravdu rychlá a šikovná a už po hodině jsme se mohly těšit ze zdařilých výrobků. Výsledkem snažení byly opravdu zdařilé tubusy na tužky, pastelky, nůžky či na jiné drobné kosmetické pomůcky. Po 22 hodině jsme se rozcházeli do svých pokojů, abychom načerpali nové síly na následující den.

Sobotní ráno začalo rozcvičkou na čerstvém vzduchu před penzionem. Mezitím tři naše děvčata vyrazila do lesa pro březové větvičky na druhou ergoterapii. Dopoledne jsme z nich uvázali věneček, na který jsme přivazovali kolem dokola natrhané proužky látek. Vznikly tak nádherné různobarevné věnečky, které si můžeme pověsit doma na dveře či jenom tak opřít na poličce o zeď. Po obědě jsme všichni vyrazili na asi osmikilometrovou procházku po okolí. Společenský večer se blížil.

Téma bylo dané: SPORTOVEC, následovaly totiž OLYMPIJSKÉ HRY!

 Kolem 19 hodiny nás přijela podpořit a také aktivně se zapojit paní profesorka Tothová. 

Začalo se jak jinak než zapálením olympijské ohně, který naše snažení doprovázel po celou dobu her. Představili se nám nejrůznější sportovci: koulařka, plavkyně, krasobruslařka, fotbalisté či hokejisté. Disciplíny byly dané: stolní hokej a fotbal, hod kostkou, pexeso či červená bere. Každý sportovec hrál s každým. Užili jsme si plno legrace a nakonec jsme vyhráli úplně všichni. Každý dostal tu svou medaili a vůbec nezáleželo na tom, jestli má zlatou, stříbrnou nebo bronzovou.

Nedělní dopoledne řada z nás ještě strávila příjemnou procházkou  Červeným Blatem a kochala se krásnou nezničenou přírodou.

Prosluněný říjnový víkend se nám opravdu vydařil. Odpočaté a spolu s našimi výrobky jsme se potom rozjížděli do svých domovů. A již přemýšlíme, kam vyrazíme příští rok.