Powered by Smartsupp

Začněte s námi měřit své kroky a společně se posuneme dál!

Aktuálně
9. dubna 2019

Začít je někdy to nejtěžší, co můžeme udělat. Ale když si uvědomíme, že chůze je pohyb, který je každodenní součástí našeho života, máme vyhráno! Chodíme nakoupit, chodíme do práce, chodíme po bytě a chodíme na procházky… Pokud chcete namítnout, že raději jezdíte autem, tak si uvědomte, že i k tomu autu musíte dojít.

Používání krokoměru nejen zvyšuje pohybovou aktivitu, ale zároveň snižuje únavu u pacientů s revmatoidní artritidou

Provedená studie Arthritis Care & Research ukázala, že pacienti s revmatoidní artritidou, kteří byli vybaveni krokoměrem, vykazovali zvýšenou pohybovou aktivitu a také se cítili méně unavení. Pacienti dosahovali stejných výsledků bez ohledu na to, zda měli v krokoměru nastaven denní cíl či nikoliv. U kontrolovaných pacientů, kteří nebyli vybaveni krokoměrem, průměrný denní počet kroků klesal a úroveň únavy se neměnila.

Měřte a zlepšujte se!

Tyto výsledky jsou důležité, jelikož únava znatelně ovlivňuje kvalitu života u pacientů s revmatoidní artritidou, u nichž je účinná léčba je omezena. “Protože léky proti revmatoidní artritidě mají jen malý vliv na únavu, je důležité, aby pacienti měli jiné způsoby, jak únavu zvládnout,” uvádí doktorka Patricia Katzová, vedoucí autorka studie. “Výsledky studie naznačují, že pacientům může pomoci něco tak jednoduchého, jako je zvýšení fyzické aktivity chůzí.”

Zaregistrujte se ještě dnes, nastavte cíl a získáte odměnu. Určitě budete mile překvapení vašimi výsledky! Díky daru společnosti Sharp Shape, s.r.o. s námi můžete začít měřit.

Registrujte se do Revma v pohybu ještě dnes a jděte si za svým! Každý, kdo splní svůj cíl na 80% od nás získá dárek.

Zdroj: https://www.nras.org.uk/using-a-pedometer