Powered by Smartsupp

Strategie pacientských organizací a základy advocacy – seminář ve firmě Pfizer

9. listopadu 2014

1415455766685.jpg

V sobotu – 8. října – proběhl v pražském sídle firmy Pfizer půldenní seminář na téma “Strategie pacientských organizací a základy advocacy”. Kromě Revma Ligy tam měly své zástupce i další organizace. Například ICTUS, Svaz postižených civilizačními chorobami a onkologicky nemocní.

Úvodní slovo měl Mgr. Tomáš Cikrt. Ve zkratce nás provedl systémem českého zdravotnictví. Pan Cikrt je naživo velký sympaťák 🙂 Dalším tématem navázala Mgr. Lenka Kaška. Zabývala se lékovou politikou. Vysvětlila nám, jak náročná je cesta od původního objevu “slibných molekul” až po finální lék uvedený na trh. Věděli jste například, že vysoce inovativní léky jsou v Česku hrazeny jen pokud už je ten daný lék hrazen alespoň ve dvou státech EU?

Největší prostor byl věnovaný úloze pacientských organizací, advocacy a lobbyingu 😉 Velice zajímavě přednášela Mgr. Ivana Plechatá. Co z toho vyplynulo pro Revma Ligu? Vyzdvihla bych zejména důležitost komunikace a aktivity a to na všech úrovních. Revma Liga má za sebou více než dvacetiletou historii. Jsou dány základy, na kterých můžeme stavět. Ale máme ještě velký kus cesty před sebou…

Zapojte se, prosím, i Vy. Pište, připomínkujte, ptejte se. Staňte se aktivní součástí Revma Ligy 🙂

Za Revma Ligu Tereza Kratochvílová