Jízdou na kole pomáhá při výzkumu léčby artritidy a dětem s revmatoidní artritidou.

Obecné
6. srpna 2017

Phil Bowers je mladý pacient z Velké Británie, který trpí od narození infekční artritidou pravého kyčle. Ani tato nemoc mu však nezabránila v tom, aby se v den svých 31. narozenin vydal na kole z Bathu do Říma, aby inspiroval všechny mladé pacienty, kteří trpí jakoukoli formou artritidy.

Phil se 24. června 2017 vydal na cestu dlouhou 3 219 km, aby vybral peníze pro dvě místní charitativní organizace. Arthritis Research UK se zabývá léčbou artritidy a svou činností snaží zkvalitňovat život pacientům s artritidou. Cílem Children’s Chronic Arthritis Association je rozšiřování povědomí o juvenilní idiopatické artritidě a podpora dětských pacientů a jejich rodičů.

Dlouhou cestu začal v devadesátitisícovém městě Bath v jihozápadní Anglii, které bylo vybudováno kolem přírodních léčivých pramenů, a kde se zároveň nachází proslulá Royal National Hospital for Rheumatic Diseases, čili Královská národní nemocnice pro revmatická onemocnění.

Svou se rozhodl cestu ukončit Římě, protože město Bath bylo v době vlády Římanů ozdobou Římské říše. A stejně jako v Bathu se v něm nachází několik léčivých termálních pramenů. Vzhledem k poškození kyčle si Phil stanovil skromný limit, denně ujede přibližně 32-40 km. Kvůli neustálým bolestem může šlapat jen ze sedla, posadí se jen při jízdě z kopce nebo na rovince, kdy nemusí šlapat. Do Říma tak plánuje dorazit 12. října na Světový den artritidy.

Philovu cestu můžete sledovat na Twitteru, Facebooku, nebo na webových stránkách. My mu z celého srdce přejeme hodně úspěchu a síly do dalších kilometrů.