Powered by Smartsupp

Edgar Stene Prize/ Cena Edgara Stena 2015

5. listopadu 2014

Revma Liga v ČR ve spolupráci s Evropskou ligou proti revmatismu (EULAR) vyhlašují soutěž Edgar Stene Prize/ Cena Edgara Stena pro rok 2015.

## Co je soutěž Edgar Stene Prize?

EULAR každoročně vyhlašuje soutěž o nejlepší esej na téma, týkající se problematiky revmatických a muskuloskeletálních onemocnění. První ročník byl vyhlášen v roce 1975 na kongresu EULAR v Helsinkách, k uctění památky Edgara W. Stena zakladatele a tajemníka norské revmatické asociace. Sám Stene byl pacient s ankylozující spondylitidou (Morbus Bechtěrev).

Informace o soutěži jsou zprostředkovány národními pacientskými organizacemi. V případě České republiky je to Revma Liga v ČR, která vyhlašuje národní kolo soutěže. Vítězná esej, kterou vyhodnotí národní odborná komise, je poté zařazena do celoevropské soutěže. Autor vítězné eseje z národního kola je odměněn částkou 2000 Kč.

Odborná komise následně vyhodnotí vítěznou esej celé Edgar Stene Prize. Vítěz bude pozván k účasti na otevření plenárního zasedání kongresu EULAR v Římě, kde bude odměněn hlavní cenou ve výši € 2 000 (2000 Euro). Vítězi jsou dále hrazeny náklady na cestu a ubytování.

**Téma pro rok 2015 je “Převzetí kontroly nad mým životem: spolupráce se zdravotníky k dosažení mých osobních cílů”**

Napište nám svou zkušenost s revmatickým nebo muskuloskeletálním onemocněním. Jakou roli hrají ve Vašem životě zdravotníci? Podporují Vás ve Vaší snaze žít nezávisle? Čeho jste byli schopni dosáhnout a jakým způsobem se Vám to podařilo? Pomohl Vám praktický lékař, zdravotní sestra, revmatolog, fyzioterapeut, ergoterapeut, psycholog? Máte přístup ke všem odborníkům, které potřebujete? Co je třeba ve Vaší zemi zlepšit? Podělte se s ostatními o svůj příběh!

## Podmínky účasti

– zúčastnit se mohou osoby s revmatickým a muskuloskeletálním onemocněním starší 16 let
– termín pro podání příspěvku do soutěže je do 31.12. 2014
– příspěvek by měl být v rodném jazyce
– délka eseje nesmí přesáhnout 2 strany A4 (psáno na počítači, písmo Arial, velikost písma 12, řádkování 1)
– příspěvky zasílejte na mail **info@revmaliga.cz**

**Těšíme se na Vaše příspěvky!**