Powered by Smartsupp

Benefice 2019

Aktuálně
15. května 2019

Zvyšování povědomí o včasné a efektivní léčbě, rehabilitace a podpora pacientů jsou základní pilíře činnosti spolku Revma Liga Česká republika, který 7. 5. 2019, v předvečer Dne vítězství, uspořádal historicky první benefiční večer. Revma Liga tak oslavila úspěch kampaně Revma výzva a představila další projekty své činnosti.

Revma výzva je svým dopadem prozatím nejúspěšnější projekt, díky naší práci se podařilo prosadit úhradu biologické léčby pro pacienty ve střední závažnosti revmatoidní artritidy. Je to obrovský úspěch a ten je třeba oslavit“, říká Edita Müllerová, předsedkyně spolku. „Neusínáme ale na vavřínech, plánujeme. Současně koordinujeme více aktivit pro pacienty i odborníky.”

Dlouhodobým projektem spolku je například Revma v pohybu, jehož cílem je motivovat pacienty k pravidelné aktivitě. Akce odstartovala loni v říjnu a záštitu nad ní přijal osobně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který přijal pozvání na benefiční večer a pohovořil o podpoře činností pro pacienty.

“Pohyb je  klíčový a to nejen u revmatických nemocí – působí preventivně proti komplikacím spojenými s nemocemi pohybového aparátu obecně“, říká Adam Vojtěch, který patří mezi velké příznivce práce pacientských spolků. „Jsem rád, že mohu činnost Revma Ligy podpořit, patří mezi organizace, které hájí práva pacientů na nejvyšší úrovni i v rámci Pacientské rady na ministerstvu zdravotnictví. Je naším úkolem zapojovat pacienty do dění na všech úrovních a posílit jejich postavení v rámci systému zdravotnictví, aby byli nejen cílovou skupinou a zároveň spolutvůrci. Děláme maximum pro to, aby změny ve zdravotnictví byly výsledkem společné práce všech subjektů, tedy i pacientů.”

Pojem spolupráce se ostatně nesl celým večerem. Příjemná atmosféra Novoměstské radnice poskytla prostor, kde se mohli setkat dobrovolníci, příznivci a podporovatelé s pacienty i odborníky z oboru revmatologie a zhodnotit výsledky vizí a cílů.

Děkujeme všem, kteří nás podporují a motivují. Chceme lepší život pro revmatiky, chceme, aby mohli svůj život prožít a ne jenom přežít“, shrnuje Edita Müllerová. „Je to nikdy nekončící práce, ale má to smysl. To co děláme, děláme rádi.”